Mircea Abrudean afirmă că PNL „arată foarte bine, arată așa cum ar fi trebuit să arate de multă vreme”.
„A fost un Congres extraordinar foarte bun, cred că unul dintre cele mai bune Congrese la care am participat și sunt de 24 de ani în PNL”, adaugă el.
Vicepreședintele PNL spune că reforma partidului va merge până la capăt.
„Suntem pregătiți să reformăm partidul până la capăt (…). Evaluarea tuturor filialelor care începând de ieri au devenit interimare se va face de către Biroul Permanent Național, conform prevederilor statutare și bineînțeles că vom fi foarte atenți la tot ceea ce înseamnă păstrarea liniilor stabilite prin hotărârile Congresului și prin moțiunea câștigătoare a lui Ilie Bolojan (…). Nu o să ne propunem o vânătoare de vrăjitoare, că nu asta își propune noua conducere a PNL, ci de a alinia tot ceea ce se întâmplă, inclusiv în filialele partidului, cu hotărârile Congresului”, spune Abrudean.

acum 1 ora
13





















English (US) ·
Romanian (RO) ·