Adrian Veștea anunță că prezintă miercuri echipa de miniștri și programul de guvernare. Premierul desemnat: Joi sau vineri se va ajunge la vot în Parlament
acum 1 saptamana
13
Premierul desemnat Adrian Veștea a declarat marți, la Antena 3, că nu vrea să renunțe la mandatul primit și că lista miniștrilor și forma finală a programului de guvernare vor fi prezentate în cursul zilei de miercuri.
Veștea a afirmat că respectă poziția adoptată în partid, însă consideră că fiecare parlamentar are dreptul să decidă singur cum votează.
„Există libertatea fiecărui parlamentar în situația în care își dorește de a-și manifesta dreptul la vot. Respectăm această decizie. Este o decizie importantă și normală într-un partid democratic de a-i lăsa în situația în care își doresc să participe la vot”, a spus premierul desemnat.
El a precizat că atât el, cât și membrii echipei pe care o propune pentru viitorul guvern, își continuă demersul pentru obținerea votului de învestire.
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.
Adrian Veștea anunță că prezintă miercuri echipa de miniștri și programul de guvernare. Premierul desemnat: Joi sau vineri se va ajunge la vot în Parlament