Au trimis 1,4 tone de cannabis prin curier. Zece suspecți au fost arestați în Franța și Spania

acum 1 ora 10

Între 15 și 19 iunie, anchetatorii au arestat zece suspecți. De asemenea, au fost făcute 24 de percheziții în Franța și Spania.

În urma descinderilor, autoritățile au confiscat 278.000 de euro în numerar. Au mai fost ridicate cannabis, alte droguri, arme de foc, telefoane și autoturisme.

Droguri trimise prin colete

Potrivit anchetatorilor, gruparea ar fi folosit rețele comerciale de livrare pentru a transporta drogurile. Cannabisul era expediat din zona Barcelonei către regiunea Rennes, din Franța.

Rețeaua ar fi fost condusă de trei suspecți principali. Doi se aflau în Spania și coordonau aprovizionarea și expedierea drogurilor. Al treilea era în Franța și se ocupa de distribuție.

Anchetatorii au identificat cel puțin 114 colete trimise din septembrie 2...

Sursa: https://www.mediafax.ro/externe/au-trimis-14-tone-de-cannabis-prin-curier-zece-suspecti-au-fost-arestati-in-franta-si-spania-23761326

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.