AUR a părăsit sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea. George Simion: „Există o majoritate a românilor care nu trădează””

acum 1 ora 16

George Simion a declarat, la dezbaterea din parlament de luni seara, că nu nu îi va obliga pe colegii săi să voteze într-un anumit fel, dar că el și alți „oamenii care nu sunt trădători” aleg să părăsească sala.

Simion: ”România, trădarea a fost la ordinea zilei și a intrat cumva în banal, în cotidian”

Simion a afirmat că „trădarea” a devenit o constantă în politica românească în ultimii 35 de ani și a susținut că România nu a ajuns la nivelul de democrație promis după 1989 . Liderul AUR a criticat Parlamentul și politica românească, spunând că au ajuns asociate cu ideea de trădare.

„De 35 de ani, în România, trădarea a fost la ordinea zilei și a intrat cumva în banal, în cotidian. (…) Ni s-a promis libertate și democrație și din păcate România a ajuns singurul stat din Uniunea Europeană unde sunt anulate alegerile. Parlamentul României și politica au devenit sinonime cu trădarea”, a spus Geoerge Simion în plen în care Adrian Veștea cere vot p...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/aur-a-parasit-sala-inainte-de-votul-pentru-guvernul-vestea-george-simion-exista-o-majoritate-a-romanilor-care-nu-tradeaza-20931212

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.