Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, a declarat că în PSD nu a existat nicio discuție privind o eventuală primire în partid a liberalilor care îl contestă pe președintele PNL, Ilie Bolojan, în cazul în care aceștia vor fi excluși din formațiune.
Întrebată dacă social-democrații ar fi dispuși să îi primească pe cei aproximativ 20 de parlamentari liberali despre care s-a spus că au poziții diferite de conducerea partidului, Olguța Vasilescu a respins acest scenariu.
„Nu s-a discutat așa ceva”
Liderul PSD a afirmat că, din informațiile pe care le are, liberalii vizați intenționează să își apere în instanță statutul de membri ai partidului.
„Nu s-a discutat așa ceva. Din câte știu eu, ce am văzut public, că n-am discutat cu niciunul dintre ei, ei vor să își apere în instanță calitatea de membru de partid. Și e normal să se întâmple acest lucru. Uitați-vă, și la noi în partid avem voci critice. E domnul primar Toma de la Buzău care e mai bolojenist d...

acum 1 ora
13





















English (US) ·
Romanian (RO) ·