Ce spune Olguța Vasilescu despre o posibilă venire în PSD a liberalilor care îl contestă pe Bolojan

acum 1 ora 13

Primarul Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, a declarat că în PSD nu a existat nicio discuție privind o eventuală primire în partid a liberalilor care îl contestă pe președintele PNL, Ilie Bolojan, în cazul în care aceștia vor fi excluși din formațiune.

Întrebată dacă social-democrații ar fi dispuși să îi primească pe cei aproximativ 20 de parlamentari liberali despre care s-a spus că au poziții diferite de conducerea partidului, Olguța Vasilescu a respins acest scenariu.

„Nu s-a discutat așa ceva”

Liderul PSD a afirmat că, din informațiile pe care le are, liberalii vizați intenționează să își apere în instanță statutul de membri ai partidului.

„Nu s-a discutat așa ceva. Din câte știu eu, ce am văzut public, că n-am discutat cu niciunul dintre ei, ei vor să își apere în instanță calitatea de membru de partid. Și e normal să se întâmple acest lucru. Uitați-vă, și la noi în partid avem voci critice. E domnul primar Toma de la Buzău care e mai bolojenist d...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/ce-spune-olguta-vasilescu-despre-o-posibila-venire-in-psd-a-liberalilor-care-il-contesta-pe-bolojan-20936152

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.