Cea mai mare captură de cocaină din Australia, confiscată dintr-un buncăr subteran

acum 1 ora 9

Poliția australiană a confiscat 2,7 tone de cocaină, după ce au fost realizate percheziții într-un sistem de buncăre subterane din vestul orașului Sydney, potrivit BBC.

Captura este una record pentru țară.

Drogurile valorează 500 de milioane de euro

Drogurile au o valoare de piață estimată la 500 de milioane de euro. Poliția le-a descoperit vineri, în compartimente ascunse sub podele false în trei containere maritime la o proprietate din Londonderry, potrivit sursei.

Doi bărbați în vârstă de 21 și 25 de ani au fost arestați la fața locului. Ei sunt acuzați de deținere a unei cantități comerciale de droguri importate ilegal, controlate la frontieră. Se presupune că cei doi au încercat să fugă de poliție, mai arată sursa citată.

Cocaina a fost introdusă ilegal în Australia prin orășelul Midge Point din nordul Queenslandului. Ea a fost adusă la ordinul unui g...

Sursa: https://www.mediafax.ro/stirile-zilei/cea-mai-mare-captura-de-cocaina-din-australia-confiscata-dintr-un-buncar-subteran-23759284

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.