Cele 3 alimente care ne distrug instantaneu sănătatea, dacă le mâncăm pe vreme de caniculă. Avertismentul dr. Mihaela Bilic

acum 1 ora 11

Cele 3 alimente care ne distrug instantaneu sănătatea, dacă le mâncăm pe vreme de caniculă. Avertismentul dr. Mihaela Bilic.

Avertismentul dr. Mihaela Bilic

Pe timp de caniculă ar trebui să evităm carnea tocată (mici, chiftele), carnea afumată și sosurile grele, este avertismentul Mihaelei Bilic.

Nutriționistul spune că, atunci când afară este caniculă și apetitul nostru se schimbă, avem poftă de preparate dietetice, de multe legume și deserturi „parfumate”.

„Vara este sezonul în care este ușor să reducem aportul de zahăr și grăsimi din simplul motiv că centrul foamei este inhibat de căldură.

„Adio sosuri grele!” – Mihaela Bilic

Vara se simplifică gătitul – adio prăjeli și sosuri grele, la revedere tocături și afumături, este timpul pentru salat...

Sursa: https://www.gandul.ro/sanatate/cele-3-alimente-care-ne-distrug-instantaneu-sanatatea-daca-le-mancam-pe-vreme-de-canicula-avertismentul-dr-mihaela-bilic-20933636

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.