În emisiunea Marius Tucă Show, artistul Damian Drăghici a povestit cum a început să cânte de la o vârstă foarte mică. Urmărește aici, integral, emisiunea Marius Tucă Show.
Artistul spune că a urcat pe scenă încă de la 11 ani și a cântat în hoteluri, restaurante și la nunți. El își amintește că a muncit mult încă din copilărie. A fost prezent la numeroase evenimente și a învățat pas cu pas lumea muzicii.
„M-am apucat să cânt de la 11 ani. De la 12 ani cântam la Hotel Dorobanți, actualul Sheraton sau Howard Johnson. După aceea am cântat la Casa Albă, iar apoi în cârciumi. Primul Revelion a fost la Hotel Lido. Țin minte că eram un copil mic și eram trimis la nunți pe la 14-15 ani. Era unul în față care lua darul, iar eu eram în spate și ceream bani pentru lăutari. Și noi eram cu furculița”, povestește Damian Drăghici.
Sursa: https://www.gandul.ro/emisiuni/marius-tuca-show/cum-a-ajuns-damian-draghici-un-artist-international-am-fugit-in-grecia-am-cersit-am-cantat-la-pian-si-la-tobe-toate-experientele-m-au-modelat-20932233
Declinarea răspunderii !!!
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.

acum 1 ora
2























English (US) ·
Romanian (RO) ·