Dinamo București, grupă spectaculoasă în Liga Campionilor la handbal: duel cu Barcelona și Montpellier. Noul format schimbă complet competiția
acum 1 ora
4
Dinamo București va avea parte de dueluri de gală în noul sezon al Ligii Campionilor la handbal masculin. În urma tragerii la sorți organizate la Viena, echipa României a fost repartizată în Grupa E, alături de Barça, Montpellier Handball și SAH Aarhus. Barcelona intră în competiție ca deținătoare a trofeului și campioană-record a competiției.
Pentru Dinamo, capul de afiș este duelul cu Barça, unul dintre cele mai puternice cluburi din handbalul european, dar și confruntarea cu Montpellier, reprezentanta Franței, o altă echipă cu tradiție în competițiile continentale.
Noul format: 24 de echipe, șase grupe și un traseu mai scurt spre fazele decisive
Sezonul 2026/27 aduce o schimbare majoră în Liga Campionilor la masculin. Competiția se extinde de la 16 la 24 de echipe, împărțite în șase grupe de câte patr...
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.