Negocierile dintre Adrian Veștea și George Simion s-au încheiat , după mai bine de o oră de discuții. La ieșirea din sediul AUR, premierul desemnat a transmis că, în această seară, va merge la investire și va solicita votul parlamentarilor. În paralel, Simion și-a arătat disponibilitatea pentru rezolvarea crizei politice.
Veștea a ieșit de la negocierile AUR
Premierul desemnat a mers la discuțiile cu George Simion însoțit de Bogdan Ivan de la PSD și Sorin Cîmpeanu de la PNL.
„Am deschidere pentru orice solicitare care poate duce la o mai bună guvernare sau la găsirea soluțiilor pe care românii le așteaptă. Vom merge la învestire și vom solicita parlamentarilor care au fost informați să își exprime votul”, a transmis Veștea.
Simion: ”AUR nu e parte a problemei, e parte a soluției”
În paralel, Geooreg Simion a transmis: „În această seară, la sediul AUR a venit premierul desemnat de Nicușor Dan, împreună c...

acum 1 ora
9





















English (US) ·
Romanian (RO) ·