Eugen Tomac spune că Adrian Veștea nu trebuia să negocieze cu George Simion. ”Era mai potrivit să nu aibă loc această întâlnire”. Răspuns ferm la întrebarea dacă Nicușor Dan este pesedist

acum 1 ora 16

Consilierul prezidențial Eugen Tomac, fost premier desemnat, consideră că Adrian Veștea nu trebuia să discute cu cei de la AUR despre susținerea la votul din parlament. În același context, Eugen Tomac subliniază că decizia întâlnirii cu George Simion i-a aparținut strict lui Adrian Veștea și n-a avut nicio legătură cu președintele Nicușor Dan.

Articolul Eugen Tomac spune că Adrian Veștea nu trebuia să negocieze cu George Simion. ”Era mai potrivit să nu aibă loc această întâlnire”. Răspuns ferm la întrebarea dacă Nicușor Dan este pesedist apare prima dată în Romania TV.

Sursa: https://www.romaniatv.net/eugen-tomac-spune-ca-adrian-vestea-nu-trebuia-sa-negocieze-cu-george-simion-era-mai-potrivit-sa-nu-aiba-loc-aceasta-intalnire-raspuns-ferm-la-intrebarea-daca-nicusor-dan-este-pesed_9661972.html

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.