Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, a vorbit sâmbătă despre accidentul în care a fost implicat joi seara în municipiul Bistrița, când a intrat cu autoturismul într-un autobuz. Acesta a recunoscut că incidentul a avut loc din vina sa.
„Eu am fost de vină pentru că nu am acordat prioritate unui autobuz, efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcția din care a venit acel autobuz și efectiv nu l-am văzut”, a spus el.
„Putea să fie o tragedie”
Bogdan Ivan a afirmat că accidentul se putea transfroma într-o tragedie, mai ales că în autoturism și afla și copilul său, în vârstă de trei ani.
„Din fericire pentru mine și familia mea, pentru că era și copilul meu de 3 ani în mașină, sunt doar câteva vânătăi și o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie”.
Accidentul a avut loc în zona primăriei Bistrița
Sursa: https://www.gandul.ro/politica/fostul-ministru-al-energiei-bogdan-ivan-isi-recunoaste-vina-in-urma-accidentului-in-care-a-fost-implicat-nu-am-acordat-prioritate-20936047 Declinarea răspunderii !!!
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.

acum 1 ora
12























English (US) ·
Romanian (RO) ·