George Simion, învins de progresiști? Crin Antonescu: „AUR a ratat o excelentă ocazie de a câștiga bătălia credibilității politice”
acum 1 ora
9
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă Show”, Crin Antonescu, politician, istoric și fost președinte al PNL, a comentat strategia adoptată de George Simion în timpul negocierilor și dezbaterilor legate de învestirea Guvernului. Fostul lider liberal consideră că liderul AUR a ratat o oportunitate politică importantă și că modul în care a gestionat momentul a lăsat mai multe întrebări decât răspunsuri. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.
George Simion putea să transmită un mesaj mult mai clar
Antonescu susține că liderul AUR ar fi putut să își exprime poziția într-un mod direct și ușor de înțeles pentru public.
„Dacă, inclusiv după această invitație, Simion ieșea și spunea clar: «Dom’ne, mulțumim că a venit, s-a dovedit că se pot purta civilizat cu noi și băieții ăștia occidentali. Noi am vrut ...
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.