Gloria Bistrița, CSM București și Dinamo București își află vineri adversarele din Liga Campionilor la handbal

acum 2 ore 6

România va avea trei reprezentante în Liga Campionilor, cea mai importantă competiție continentală intercluburi: CSM București și Gloria Bistrița în întrecerea feminină, respectiv Dinamo București în competiția masculină.

La feminin, competiția va păstra formatul din ultimele sezoane, cu 16 echipe repartizate în două grupe de câte opt formații.

La tragerea la sorți, campioana României, Gloria Bistrița, se află în urna a doua, împreună cu Odense Håndbold, Brest Bretagne Handball și FTC-Toyota Kovács.

Gloria Bistrița s-a oprit în sferturile de finală în sezonul trecut, fiind eliminată de Brest.

Vampioana României CSM București a fost repartizată în prima urnă valorică, alături de Team Esbjerg, Metz Handball și Györ Audi ETO KC, ceea ce înseamnă că va evita aceste adversare în faza grupelor.

CSM București a obținut Sursa: https://www.mediafax.ro/sport/gloria-bistrita-csm-bucuresti-si-dinamo-bucuresti-isi-afla-vineri-adversarele-din-liga-campionilor-la-handbal-23761419

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.