Ion Cristoiu: AUR trebuie să voteze Guvernul Veștea. Fără nici o condiție!

acum 1 ora 14

În cel mai recent jurnal din seria „Pastila lui Cristoiu”, publicistul Ion Cristoiu a adus în discuție formarea Guvernului Veștea.

„Invitat la televiziunea Digi TV, zise și câte stele sunt pe cer, o televiziune pe care Ilie Bolojan, în calitate de premier și în chip penal, a finanțat-o dându-i pe de-a moaca 200 de milioane de euro, premierul demis și noul-vechi președinte al PNL, a devoalat strategia echipei sale. A spus că dacă pică guvernul Veștea, există toate șansele ca el să rămână premier până în toamnă și cred că și după aia. Deci nu este vorba de o chestiune de principiu, vrea să rămână la putere cu toți, cu Țoiu, cu toți oiștii, de la USR și UDMR. O altă variantă este tot de supraviețuire a lui, și anume deja s-a făcut, cum s-a văzut și ieri la congres, o alianță PNL-Bolojan, USR și UDMR a lui Kelemen Hunor, cei trei deja se întâlnesc prin bosche...

Sursa: https://www.gandul.ro/pastila-lui-cristoiu/ion-cristoiu-aur-trebuie-sa-voteze-guvernul-vestea-fara-nici-o-conditie-20930225

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.