Kimmich critică atitudinea Germaniei după înfrângerea cu Ecuador: Au vrut mai mult victoria

acum 1 ora 6

Deși Germania era deja sigură de primul loc în grupă și de calificarea în șaisprezecimile de finală înaintea partidei, prestația selecționatei pregătite de Julian Nagelsmann a stârnit numeroase discuții.

„Ceea ce mă deranjează cel mai mult este faptul că am avut senzația că adversarul și-a dorit mai mult victoria decât noi”, a declarat Kimmich după meci.

Mijlocașul formației Bayern Munchen a subliniat că echipa Ecuadorului a fost mai hotărâtă pe parcursul jocului.

„S-a văzut că adversarul trebuia să câștige și că și-a dorit victoria mai mult decât noi în această zi. Indiferent de context, ei au fost mai incisivi și au jucat mai mult pentru victorie decât am făcut-o noi”, a adăugat căpitanul Mannschaftului.

Selecționerul Julian Nagelsmann a respins însă ideea că jucătorii săi nu s-au implicat total, punând diferența pe seama abordării tactice și a riscurilor asumate de adversari.

„Vă rog să încetați cu aceste afirmații. Jucătorii au dat totul. Ecuad...

Sursa: https://www.mediafax.ro/sport/kimmich-critica-atitudinea-germaniei-dupa-infrangerea-cu-ecuador-au-vrut-mai-mult-victoria-23761881

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.