Mai are rost să voteze românii? Mirel Palada: „Poporul român ar vota, dar ar face-o degeaba. CCR oricum ar anula votul pentru că nu ar fi bun”

acum 1 saptamana 5

Într-o ediție transmisă live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă Show”, Mirel Palada, sociolog, a vorbit despre cum românii vor să voteze, dar ar face-o degeaba, căci sistemul le-ar anula votul. Urmăriți aici, integral, emisiunea lui Marius Tucă.

Mirel Palada: „Deci, conform celor mai recente cercetări, poporul român ar vota. Dar ar vota degeaba pentru că votul lui ar fi anulat. Pentru că ar fi atât de anti-sistem încât s-ar trage heblu. Curtea Constituțională ar veni să spună poporul român are opinie, dar nu e de acord cu ea. Vă spunem noi care e opinia adevărată. Poporul român n-are voie să voteze mai mult de 40% cu un anumit partid… Căruia noi nu avem voie să-i rostim numele. În consecință, trebuie să scoatem partidul respectiv din joc și să mai voteze încă o dată poporul român, că nu e după el cum votează.

Sursa: https://www.gandul.ro/emisiuni/marius-tuca-show/mai-are-rost-sa-voteze-romanii-mirel-palada-poporul-roman-ar-vota-dar-ar-face-o-degeaba-ccr-oricum-ar-anula-votul-pentru-ca-nu-ar-fi-bun-20925075

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.