Mesaj pentru Lia Olguţa Vasilescu. PNL transmite PSD că „nu mai este dispus să fie anexă”

acum 1 ora 12

Prezentă la un eveniment organizat de femeile social democrate, la Palatul Parlamentului, primarul Craiovei, Lia Olguţa Vasilescu, a declarat că PSD a venit cu soluţii pentru deblocarea crizei politice.

Însă, există un singur om care menţine această situaţie în blocaj, iar acela este premierul demis Ilie Bolojan, preşedintele PNL.

Liberalii s-au simţit datori să întervină cu un răspuns, care nu s-a lăsat aşteptat.

Replica a fost postată pe facebook de către noul purtător de cuvânt al partidului, Ionel Bogdan.

„PSD nu a venit cu nicio soluţie. PSD a generat această criză prin moțiunea de cenzură depusă alături de AUR și a aruncat România într-o perioadă de instabilitate pe care o putea evita.
După moțiune, Singurul plan al PSD a fost să rupă şi să cotroleze PNL. Ați promis asta propriilor primari și parlamentari și exact asta ați încercat să faceți.
Noi am spus de la început, împreună cu USR și UDMR: dacă mergeți pe această ca...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/mesaj-pentru-lia-olguta-vasilescu-pnl-transmite-psd-ca-nu-mai-este-dispus-sa-fie-anexa-20936116

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.