Luni, în comisiile de învățământ din Parlament, Monica Anisie, nominalizată la conducerea Ministerului Educației și Cercetării în cabinetul lui Adrian Veștea, a declarat că nu i s-a cerut demisia de onoare din PNL și că nu vede motive pentru care să părăsească formațiunea.
Monica Anisie: ”Eu nu mi-am trădat în niciun caz principiile liberale”
„Eu nu-mi amintesc ca până la această oră să fi fost exclusă din PNL. Nu îmi voi da demisia niciodată din PNL. Sunt membră de o viață aș putea spune și nu văd care este motivul pentru care ar trebui să părăsesc PNL”, a declarat Monica Anisie.
Anisie a transmis că nu a trădat niciodată principiile liberalilor și că se simte mândră să fie nominalizată de colegii din partid.
„Nu mi s-a cerut demisia de onoare, prin urmare nu văd de ce mi-aș da eu demisia. Sunt mândră că sunt nominalizată de colegii de la PNL. Am fost votată de bucureșteni să îi reprezint în Senat din partea PNL.
Sursa: https://www.gandul.ro/politica/monica-anisie-nominalizata-la-conducerea-ministerului-educatiei-in-cabinetul-lui-vestea-spune-ca-nu-i-s-a-cerut-demisia-din-pnl-20930723 Declinarea răspunderii !!!
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.

acum 1 ora
12




















English (US) ·
Romanian (RO) ·