Monica Anisie: „Nu mi-am trădat în niciun caz principiile liberale”

acum 1 ora 12

„Eu aș fi foarte atentă în a folosi acest cuvânt de trădare. Nu știu la care trădare vă referiți dumneavoastră, dar eu pot să vă spun că nu am trădat niciodată și nici n-o să trădez de la principii, de la responsabilitate, de la corectitudine și mai ales nu o să trădez sistemul de educație niciodată”, susține Anisie.

Anisie a mai susținut că-și dorește să fie un model pentru elevii săi.

„Eu îmi doresc să fiu un model pentru elevii mei și sunt mândră de ei pentru că întotdeauna ei au considerat că eu sunt un model pentru ei”, spune Anisie.

Întrebarea vine în contextul în care Anisie s-a aflat printre vocile din PNL care se află în favoarea guvernului Veștea și formarea unui aparat de miniștri alături de PSD.

Reamintim că PNL a precizat că persoanele care figurează pe lista de miniștri se situează în afara partidului și a deciziilor oficiale adoptate de partid.

Acuzată de deputatul care i-a pus întrebarea că și-a trădat propriul partid și el...

Sursa: https://www.mediafax.ro/politic/monica-anisie-nu-mi-am-tradat-in-niciun-caz-principiile-liberale-23759577

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.