Negoiță: Nicușor Dan are nevoie de PSD pentru un al doilea mandat. „Folosește PSD ca să-și execute dușmanii”

acum 1 ora 8

Invitat în emisiunea Ai aflat!, moderată de Ionuț Cristache, Negoiță a declarat că Nicușor Dan „are nevoie de PSD” și că ar folosi partidul „ca să-și execute dușmanii”.

„Ce ne-a făcut nouă, ca primari de sector de la PSD, e mic copil față de ce le-a făcut alor lui de la USR”, a afirmat edilul.

Potrivit acestuia, foștii aliați politici ai președintelui ar fi fost eliminați din competițiile electorale și din jocul intern de putere.

„N-a mai câștigat nimeni nimic”, a spus Negoiță, făcând referire la rezultate electorale slabe și la conflicte interne, inclusiv la nivelul administrației locale din București.

În context, Negoiță a amintit și de tensiunile dintre Nicușor Dan și alți lideri locali, evocând relațiile deteriorate cu primari de sector și cu Clotilde Armand.

„Ajunsese în punctul în care nu-și mai vorbeau”, a spus el.

Edilul Sectorului 3 a adus în discuție și situația lui Ilie Bolojan, despre care a afirmat că beneficiază în prezent de s...

Sursa: https://www.mediafax.ro/politic/negoita-nicusor-dan-are-nevoie-de-psd-pentru-un-al-doilea-mandat-foloseste-psd-ca-sa-si-execute-dusmanii-23760937

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.