O româncă compară prețurile din Tenerife cu cele din România: „Mai ieftin decât acasă!”

acum 2 zile 26
Cât costă alimentele în Tenerife?

În videoclipul devenit viral, tânăra a prezentat fiecare produs cumpărat și prețul aferent. Printre alimentele achiziționate se numără:

    1 kg de orez – 2,25 euro

    Caserolă de zmeură – 2,71 euro

    1 kg de banane – 1,60 euro

    500 g roșii cherry – 1,30 euro

    Iaurt grecesc – 2,40 euro

    Apă de cocos 100% naturală – 2,60 euro

    400 g somon – 8,65 euro

    Guacamole – 1,75 euro

    Mortadella – 3 euro

    Sardine – 1,45 euro

    12 ouă – 2,65 euro

    600 g creveți – 7,20 euro

    1 kg scoici – 3,80 euro

    Set de iaurt cu fructe – 1,70 euro

    2 kg mandarine – 3,80 euro

    Set cu șase beri – 3,70 euro

Reacțiile internauților: „Fix ca în România!”

Videoclipul a ...

Sursa: https://www.realitatea.net/stiri/economie/o-romanca-compara-preturile-din-tenerife-cu-cele-din-romania-mai-ieftin-decat-acasa_67e1d62a74f51b74d24a9d22

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.