Ungaria încă nu-și revine după ce a aflat stupefianta poveste a unui angajat al unui spital din Budapesta, care consuma părți anatomice din cadavre umane.
Serviciul Național de Poliție al acestei țări informează că un angajat în vârstă de 30 de ani a fost arestat marți, fiind suspectat de faptul că a colecționat ilegal și a consumat părți de corp uman, potrivit tvpworld.com.
Dacă nu găsea la spital, găsea la cimitir
Din primele rezultate ale anchetei a reieșit că omul ar fi obținut aceste părți anatomice atât din activitatea sa de la spital, cât și din dezgroparea unor cadavre din cimitire abandonate din Ungaria și Slovacia.
În urma perchezițiilor efectuate la proprietățile și bunurile suspectului, polițiștii au descoperit o față umană conservată, mai multe cranii, oase depozitate într-o valiză, un picior uman întreg, un...

acum 1 ora
34























English (US) ·
Romanian (RO) ·