Odioasa poveste a unui canibal angajat la un spital din Budapesta / Împătimit colecționar (și consumator!) de părți anatomice umane

acum 1 ora 34

Ungaria încă nu-și revine după ce a aflat stupefianta poveste a unui angajat al unui spital din Budapesta, care consuma părți anatomice din cadavre umane.

Serviciul Național de Poliție al acestei țări informează că un angajat în vârstă de 30 de ani a fost arestat marți, fiind suspectat de faptul că a colecționat ilegal și a consumat părți de corp uman, potrivit tvpworld.com.

Dacă nu găsea la spital, găsea la cimitir

Din primele rezultate ale anchetei a reieșit că omul ar fi obținut aceste părți anatomice atât din activitatea sa de la spital, cât și din dezgroparea unor cadavre din cimitire abandonate din Ungaria și Slovacia.

În urma perchezițiilor efectuate la proprietățile și bunurile suspectului, polițiștii au descoperit o față umană conservată, mai multe cranii, oase depozitate într-o valiză, un picior uman întreg, un...

Sursa: https://www.mediafax.ro/externe/odioasa-poveste-a-unui-canibal-angajat-la-un-spital-din-budapesta-impatimit-colectionar-si-consumator-de-parti-anatomice-umane-23760555

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.