Palatul Victoria, în culorile României și SUA / Guvernul marchează 250 de ani de la Declarația de Independență a Statelor Unite

acum 1 ora 17

Palatul Victoria este iluminat, în această seară, în culorile drapelelor României și Statelor Unite ale Americii, într-un gest simbolic dedicat relației strategice și de prietenie dintre cele două state.

„Freedom 250”

Potrivit unei postări publicate de Guvernul României, instituția se alătură campaniei „Freedom 250”, o inițiativă care reunește o serie de evenimente organizate pentru a marca împlinirea a 250 de ani de la semnarea Declarației de Independență a Statelor Unite ale Americii.

Executivul transmite, cu această ocazie, un mesaj de felicitare adresat Statelor Unite, subliniind totodată importanța Parteneriatului Strategic dintre România și SUA.

„Guvernul se alătură campaniei „Freedom 250”, care include ma...

Sursa: https://www.mediafax.ro/politic/palatul-victoria-in-culorile-romaniei-si-sua-guvernul-marcheaza-250-de-ani-de-la-declaratia-de-independenta-a-statelor-unite-23761099

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.