PNL acuză PSD că a provocat criza politică: „A dărâmat un guvern stabil și funcțional”

acum 1 ora 20

PNL susține, într-un comunicat de presă, că întreaga criză politică este responsabilitatea PSD, pentru că ei au inițiat moțiunea de cenzură și asta a condus la situația actuală. De asemenea, cei de la PNL îi acuză pe social-democrați că au încercat un puci și ruperea taberei liberalilor, pentru că nu aveau un premier pe care să-l poată controla.

PNL: PSD a dărâmat un guvern stabil și funcțional

”În primul rând, nu acceptăm lecții despre responsabilitate de la cei care au aruncat România în criză.

PSD este ultimul partid care poate vorbi despre stabilitate sau responsabilitate publică. Tot PSD, alături de AUR, a dărâmat un guvern stabil și funcțional, nu din grijă pentru români, ci pentru că acel guvern devenise o amenințare reală pentru rețelele lor de influență și privilegiile construite în ani de clientelism.

PSD nu a putut accepta ideea unui prim-ministru necontrolat de el. În loc să respecte regulile unei coali...

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/pnl-acuza-psd-ca-a-provocat-criza-politica-a-daramat-un-guvern-stabil-si-functional-20935789

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.