Prim-ministrul Ilie Bolojan neagă faptul că s-ar fi făcut presiuni asupra sa pentru achiziția de gaze naturale din SUA: „Asupra mea nu s-a pus niciun fel de presiune. Eu în tot acest mandat am luat decizii raționale”

acum 4 saptamani 13

În toamna anului trecut, România a semnat un memorandum cu Polonia, Grecia și SUA prin care se angajează să cumpere gaze naturale lichefiate din SUA. Importul de gaze americane este menit să contribuie la diversificarea surselor de energie și la sporirea securității energetice în regiune.

Articolul Prim-ministrul Ilie Bolojan neagă faptul că s-ar fi făcut presiuni asupra sa pentru achiziția de gaze naturale din SUA: „Asupra mea nu s-a pus niciun fel de presiune. Eu în tot acest mandat am luat decizii raționale” apare prima dată în Romania TV.

Sursa: https://www.romaniatv.net/prim-ministrul-ilie-bolojan-neaga-faptul-ca-s-ar-fi-facut-presiuni-asupra-sa-pentru-achizitia-de-gaze-naturale-din-sua-asupra-mea-nu-s-a-pus-niciun-fel-de-presiune-eu-in-tot-acest-mandat-am-luat-d_9597286.html

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.