Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruță, a acuzat, luni, într-o postare pe Facebook, PSD că a favorizat ascensiunea liderului AUR, George Simion, după ce Parlamentul a respins învestirea Guvernului condus de premierul desemnat Adrian Veștea.
Miruță susține că România traversează un moment politic dificil și afirmă că țara are nevoie de un Executiv „cu mintea și sufletul îndreptate spre Vest”.
„România a fost tratată ca o miză într-un joc politic”
„Astăzi, România a fost tratată ca o miză într-un joc politic. PSD, disperat să nu piardă accesul la putere, influență și resurse, a ales să deschidă culoarul pentru George Simion. Iar asta ar trebui să ne dea tuturor de gândit”, a scris Miruță.
Liderul USR avertizează că mesajul promovat de George Simion este pe...

acum 1 ora
38























English (US) ·
Romanian (RO) ·