Rareș Bogdan acuză PNL de ipocrizie: „Dai vot unui pesedist, dar acum două zile ai blocat un liberal”

acum 1 ora 8

Europarlamentarul PNL Rareș Bogdan acuză actuala conducere liberală de dublu standard și ipocrizie politică, după ce partidul a anunțat că ar putea susține un guvern minoritar PSD.

El susține că tabăra Bolojan a sancționat și a cerut excluderea celor care au susținut Guvernul Veștea, deși acesta avea în componență un premier, un vicepremier și cinci miniștri liberali, dar este acum dispusă să voteze un executiv format exclusiv din social-democrați. Rareș Bogdan afirmă că PNL abandonează principiile invocate în timpul crizei guvernamentale și acuză conducerea partidului că oferă sprijin PSD „din umbră”, în numele unei pretinse responsabilități naționale.

„Ipocrizie fără margini. Dai vot unui pesedist, dar acum două zile ai blocat un liberal.
Sancționați pentru pact de ...

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/rares-bogdan-acuza-pnl-de-ipocrizie-dai-vot-unui-pesedist-dar-acum-doua-zile-ai-blocat-un-liberal-20933246

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.