Robert Negoiță spune că PSD are un parteneriat cu Nicușor Dan: „De la mine așa se vede”

acum 1 ora 7

Declarațiile au fost făcute miercuri, în cadrul emisiunii „Ai aflat! Cu Ionuț Cristache”, unde liderul PSD Sector 3 a fost întrebat dacă apropierea partidului de Nicușor Dan este o greșeală.

„Dacă PSD știe să folosească acest parteneriat cu președintele, astfel încât să-și îndeplinească obiectivele…”, a spus Robert Negoiță.

Întrebat de ce spune că este un parteneriat între PSD și Nicușor Dan, Negoiță a răspuns: „De la mine așa se vede”.

„Parteneriat, înțelegere. Mergem împreună pe un drum. Așa se citește de la mine. Eu nu comentez că e de rău. Mie mi se pare că în viață ai nevoie de astfel de parteneriate, atâta vreme cât respectă anumite principii măcar minimale”, a precizat Negoiță.

Întrebat cine câștigă din acest parteneriat, primarul Sectorului 3 a răspuns: „Sper că măcar fărâmitur...

Sursa: https://www.mediafax.ro/politic/robert-negoita-spune-ca-psd-are-un-parteneriat-cu-nicusor-dan-de-la-mine-asa-se-vede-23760909

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.