Rogobete, după ce a participat la Forumul Național PES Activists și Premiile Solidarității: România este mai mare decât orgoliile oricărui politician

acum 1 ora 21

Alexandru Rogobete a transmis pe Facebook că a participat la două evenimente importante, respectiv, Forumul Național PES Activists România și la Gala Premiile Solidarității. Acesta spune că a primiv invitație din partea lui Victor Negrescu, vicepreședinte al Parlamentului European.

Alexandru Rogobete spune că s-a bucurat să vadă acolo o sală plină de oameni, în principal, tineri, „oameni care nu au renunțat să creadă în comunitate, în solidaritate și în puterea faptelor făcute doar pentru a face bine, fără să aștepte ceva în schimb”.

Fostul ministru al Sănătății mai spune că a întâlnit reprezentanți ai organizațiilor neguvernamentale și ai societății civile care au demonstrat, de-a lungul timpului, „că un parteneriat corect, onest și transparent cu autoritățile locale și centrale poate schimba vieți. Fără calcule politice. Fără interese ascunse. Doar pentru oameni”.

Cu această ocazie, Alexandru Rogobete a ținut să transmită un mesaj plin de optimism, spunând, în...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/rogobete-dupa-ce-a-participat-la-forumul-national-pes-activists-si-premiile-solidaritatii-romania-este-mai-mare-decat-orgoliile-oricarui-politician-20936457

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.