Scandal la Spitalul Județean Bihor, provocat de patru persoane nemulțumite de îngrijirile acordate

acum 1 ora 8

Potrivit IPJ Bihor, polițiștii au fost sesizați în jurul orei 9.46, prin apel la 122, de un medic din cadrul Secției ATI a Spitalului Clinic Județean de Urgență Bihor, cu privire la faptul că mai multe persoane provocau scandal în incinta unității medicale.

La fața locului au fost identificate patru persoane, o femeie de 32 de ani, un bărbat de 40 de ani, un bărbat de 28 de ani și o femeie de 52 de ani, toate din comuna Diosig, care au fost duse la sediul Poliției Municipiului Oradea, pentru clarificarea situației de fapt.

Din verificările făcute a reieșit că, pe fondul unor nemulțumiri legate de îngrijirile medicale acordate anterior unei rude, cele patru persoane au provocat scandal, iar una dintre ele, femeia de 52 de ani, ar fi amenințat cu acte de violență medicul care a sesizat evenimentul, provocându-i acesteia o stare de temere.

Polițiștii au aplicat trei amenzi, în valoare de 1.000 de lei fiecare.

Totodată, față de femeia de 52 de ani a fost înto...

Sursa: https://www.mediafax.ro/social/scandal-la-spitalul-judetean-bihor-provocat-de-patru-persoane-nemultumite-de-ingrijirile-acordate-23762620

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.