Președintele AUR, George Simion, a anunțat, luni după-amiază, că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea. Votul în plen este programat la ora 21.30. Acesta i-a transmis lui Adrian Veștea că îl așteaptă la sediul partidului până la ora 20:00 pentru a discuta despre ce își dorește să facă pentru România.
„Țara trece printr-un moment foarte foarte complicat, prin cea mai mare criză economică, socială și politică din ultimii 35 de ani. Este nevoie de reconciliere națională și din câte am ascultat este nevoie de AUR. Este nevoie de voturile partidului AUR pentru susținerea unui Guvern, pentru a scoate țara din criză, pentru a scăpa de Bolojan. Asta este marota pe care am tot auzit-o.
Consecițnțele guvernării Bolojan trebuie înlăturată, programul de guvernare a lui Bolojan trebuie să plece. Îi solicit lui Ilie Bolojan să părăsească Palatul Victoria. Dacă deseară va exista un vot penru această guvernare cu un premier care nu a venit să ne ceară votul, nu v...

acum 1 ora
7





















English (US) ·
Romanian (RO) ·