Simion îl invită pe premierul desemnat, Adrian Veștea, la Sediul AUR și pe președintele Nicușor Dan să spună dacă voturile „extremiste” sunt bune

acum 1 ora 7

Președintele AUR, George Simion, a anunțat, luni după-amiază, că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea. Votul în plen este programat la ora 21.30. Acesta i-a transmis lui Adrian Veștea că îl așteaptă la sediul partidului până la ora 20:00 pentru a discuta despre ce își dorește să facă pentru România.

„Țara trece printr-un moment foarte foarte complicat, prin cea mai mare criză economică, socială și politică din ultimii 35 de ani. Este nevoie de reconciliere națională și din câte am ascultat este nevoie de AUR. Este nevoie de voturile partidului AUR pentru susținerea unui Guvern, pentru a scoate țara din criză, pentru a scăpa de Bolojan. Asta este marota pe care am tot auzit-o. 

Consecițnțele guvernării Bolojan trebuie înlăturată, programul de guvernare a lui Bolojan trebuie să plece. Îi solicit lui Ilie Bolojan să părăsească Palatul Victoria. Dacă deseară va exista un vot penru această guvernare cu un premier care nu a venit să ne ceară votul, nu v...

Sursa: https://www.gandul.ro/politica/simion-anunta-ca-aur-nu-voteaza-guvernul-vestea-20930530

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.