Sindicaliștii de la Metrorex îi dau replica vicepremierului Oana Gheorghiu după ce aceasta a acuzat compania de management ineficient, de blocaje sindicale și de lipsa reformelor: „Nimic nu este ilegal”

acum 1 luna 11

Vicepremierul Oana Gheorghiu acuză Metrorex de faptul că beneficiile extra-salariale din Contractul Colectiv de Muncă încarcă suplimentar nota de plată, că angajările se fac doar cu acordul sindicatului, iar promovările se fac doar din interior. Gheorghiu spune că a propus companiei „un management de redresare”, prin reducerea cheltuielilor inutile și eficientizarea activității. În replică, sindicaliștii Metrorex acuză Guvernul Bolojan că a generat pierderi de 313 milioane lei în 2025, cu estimări de 450 milioane lei pentru 2026.

Articolul Sindicaliștii de la Metrorex îi dau replica vicepremierului Oana Gheorghiu după ce aceasta a acuzat compania de management ineficient, de blocaje sindicale și de lipsa reformelor: „Nimic nu este ilegal”

Sursa: https://www.romaniatv.net/sindicalistii-de-la-metrorex-ii-dau-replica-vicepremierului-oana-gheorghiu-dupa-ce-aceasta-a-acuzat-compania-de-management-ineficient-de-blocaje-sindicale-si-de-lipsa-reformelor-nimic-nu-es_9583330.html

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.