Statul român vinde mașini confiscate. Oricine poate participa la licitațiile online organizate de ANABI
acum 58 minute
10
Persoanele interesate să cumpere autoturisme confiscate de stat au la dispoziție o nouă serie de licitații organizate de Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate (ANABI). Instituția a anunțat, pe 25 iunie, lansarea procedurii de valorificare a 15 autovehicule, evaluate la peste 1,3 milioane de euro. Licitațiile se desfășoară exclusiv prin intermediul platformei online a ANABI, unde sunt publicate fotografiile, descrierile tehnice, prețurile de pornire și condițiile de participare pentru fiecare autovehicul.
De la Porsche la autorulote
Printre vehiculele aflate în prezent la licitație se regăsesc modele din segmente diferite, inclusiv un Porsche, dar și o autorulotă Volkswagen Crafter Grand California, fiecare având afișat prețul de pornire și documentația aferentă. Pentru a participa la licitație, utilizatorii trebuie să își creeze un...
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.