Este a treia și ultima zi a summit-ului G7 de la Evian, Franța, iar liderii mondiali au început și astăzi ședința de lucru mai târziu decât era planificat. Președintele american, Donald Trump, a fost cel care s-a lăsat așteptat, intrând în sală după ce aproape toți ceilalți lideri ajunseseră deja.
„Eu sunt șeful”, a glumit Trump în timp ce intra în sală. Secretarul Trezoreriei, Scott Bessent, i-a ținut scaunul lui Trump, iar președintele i-a spus oficialului că poate rămâne la ședință dacă dorește.
În timp ce liderii îl așteptau pe Trump, președintele SUA a postat mai multe mesaje pe rețeaua sa de socializare Truth Social, printre care și un plan de a amâna nominaliza...

acum 1 saptamana
2























English (US) ·
Romanian (RO) ·