Elena Lasconi, soluția pentru ieșirea din criza politică: „Aș aduce AUR la guvernare / Aș face guvern PNL-USR-AUR/ Aș izola PSD”
acum 1 ora
11
Elena Lasconi a propus o variantă surprinzătoare de guvernare pentru ieșirea din criza politică. Aceasta susține formarea unei majorități parlamentare din care să facă parte PNL, USR și AUR, cu scopul de a izola PSD. Urmăriți integral emisiunea pe Youtube.
Lasconi afirmă că Simion a dovedit moralitate în acțiunea de ieri din parlament și a spus că păstrarea AUR în opoziție nu face decât să permită creșterea formațiunii în sondaje.
„Pentru faza de aseară mi s-a confirmat că Simion are o urmă de moralitate. Plus că dacă lași AUR să fie mereu în opoziție, ei o să crească până la următoarele alegeri parlamentare.”
Lasconi: „Aș pune AUR la treabă”
În opinia sa, intrarea la guvernare a AUR reprezintă cea mai bună soluție pentru criza politică și a propus un guvern PNL-USR-AUR.
„Așa că eu i-aș pune la treabă, i-aș aduce la guvernare. Aș ține PSD în opozi...
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.