George Simion, dezvăluiri de dinainte de votarea Guvernului Veștea: Am fost sunat de un consilier prezidențial

acum 1 ora 12

Presiuni și telefoane de la „palate”

George Simion a afirmat că, pe parcursul zilei în care a avut loc votul de învestire a Guvernului Adrian Veștea, a fost contactat de mai multe persoane care susțineu că sunt apropiate de polii de putere ai statului român. 

„Pe tot parcursul zilei de luni, până am ieșit în conferința de presă, am primit zeci de telefoane din partea unor oameni care pretindeau că sunt conectați la sferele de putere, la palatele Cotroceni, Victoriei și așa mai departe, în care mi se spunea Nicușor vrea ca voi să votați acest guvern”, a declarat George Simion, la Marius Tucă Show, găzduit de Gândul

Acesta a declarat că persoanele care voiau să obțină sprijinul AUR pentru guvernul propus de liberalul Adrian Veștea, sugerau că AUR ar putea fi inclus în „arhitectura puterii de stat”. 

„Ne-au sunat mai mulți oameni, importanț...

Sursa: https://www.mediafax.ro/stirile-zilei/george-simion-dezvaluiri-de-dinainte-de-votarea-guvernului-vestea-am-fost-sunat-de-un-consilier-prezidential-23761077

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.