Presiuni și telefoane de la „palate”
George Simion a afirmat că, pe parcursul zilei în care a avut loc votul de învestire a Guvernului Adrian Veștea, a fost contactat de mai multe persoane care susțineu că sunt apropiate de polii de putere ai statului român.
„Pe tot parcursul zilei de luni, până am ieșit în conferința de presă, am primit zeci de telefoane din partea unor oameni care pretindeau că sunt conectați la sferele de putere, la palatele Cotroceni, Victoriei și așa mai departe, în care mi se spunea Nicușor vrea ca voi să votați acest guvern”, a declarat George Simion, la Marius Tucă Show, găzduit de Gândul.
Acesta a declarat că persoanele care voiau să obțină sprijinul AUR pentru guvernul propus de liberalul Adrian Veștea, sugerau că AUR ar putea fi inclus în „arhitectura puterii de stat”.
„Ne-au sunat mai mulți oameni, importanț...

acum 1 ora
12





















English (US) ·
Romanian (RO) ·