Ion Cristoiu: Imbecilul exercițiu de orgoliu al lui George Simion

acum 1 ora 7

În Pastila sa editorială de marți, 23 iunie, gazetarul Ion Cristoiu vorbește despre „imbecilul exercițiu de orgoliu al lui George Simion”.

„Indiscutabil, ziua de ieri încheiată cu cădere în Parlament a Guvernului, vestea a avut doi eroi, un erou, doi câștigător, doi învingători, un așa-zis învingător. Persoana lui Gheorghe Simion, care a dovedit ieri, în plan mediatic, într-un show excepțional de tri de galerie de la Rapid, că el este un smart doi. Ele este, cum spunea o postare negoabă, a unui tip care nu cred că e chiar negob, este un făcător de regi și tot ce s-a întâmplat cum a venit el din străinătate, care gena victoria și cum a a ținut el un show și a spus să vină vestea la mine la sediu până la ora cutare și sen, iar ajutorul ăla s-a dus în loc să obțină de la viitorul premier, cum să zic măcar o pe acolo o părticică din putere, că de-aia l-am votat.

Suferaniștii fie pe locul doi de un an și jumătate și n-are, n-are nici măcar puterea unui port...

Sursa: https://www.gandul.ro/pastila-lui-cristoiu/ion-cristoiu-imbecilul-exercitiu-de-orgoliu-al-lui-george-simion-20931460

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.