În emisiunea Martorii, Stelian Ogică a povestit despre perioada în care a stat în arest. El spune că a împărțit aceeași cameră cu Sergiu Băhăian timp de aproximativ șase luni. Urmărește aici, integral, emisiunea Martorii
Potrivit lui Ogică, Băhăian era cunoscut pentru o schemă prin care promitea câștiguri mari celor care investeau bani. La început, unii oameni primeau bani înapoi. Astfel, tot mai multe persoane ajungeau să investească.
Ce spune Stelian Ogică despre Băhăian și Clită
Stelian Ogică spune că a stat și cu Ion Clită. Potrivit lui, acesta încerca să pună presiune psihică asupra deținuților și îi speria pe mulți dintre ei.
„Deci, pe mine m-au folosit Băcăian și Clită, pentru că voiau să mă terorizeze psihic, ca să cedez eu cu biletul ăla. Clita citea toată ziua, cu ochelarii așezați jos pe nas, și lua o lamă pe care și-o plimba pe gu...

acum 1 saptamana
1






















English (US) ·
Romanian (RO) ·