Ogică susține că Băcăian și Clita l-ar fi intimidat psihic în cazul biletului: „Voiau să mă terorizeze ca să cedez”

acum 1 saptamana 1

În emisiunea Martorii, Stelian Ogică a povestit despre perioada în care a stat în arest. El spune că a împărțit aceeași cameră cu Sergiu Băhăian timp de aproximativ șase luni. Urmărește aici, integral, emisiunea Martorii

Potrivit lui Ogică, Băhăian era cunoscut pentru o schemă prin care promitea câștiguri mari celor care investeau bani. La început, unii oameni primeau bani înapoi. Astfel, tot mai multe persoane ajungeau să investească.

Ce spune Stelian Ogică despre Băhăian și Clită

Stelian Ogică spune că a stat și cu Ion Clită. Potrivit lui, acesta încerca să pună presiune psihică asupra deținuților și îi speria pe mulți dintre ei.

„Deci, pe mine m-au folosit Băcăian și Clită, pentru că voiau să mă terorizeze psihic, ca să cedez eu cu biletul ăla. Clita citea toată ziua, cu ochelarii așezați jos pe nas, și lua o lamă pe care și-o plimba pe gu...

Sursa: https://www.gandul.ro/emisiuni/ogica-sustine-ca-bacaian-si-clita-l-ar-fi-intimidat-psihic-in-cazul-biletului-voiau-sa-ma-terorizeze-ca-sa-cedez-20923012

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.