Lia Olguța Vasilescu a lansat o serie de critici la adresa lui Ilie Bolojan, într-o intervenție la România TV, susținând că acesta ar urmări menținerea la guvernare și că ar bloca formarea unui executiv stabil prin pozițiile adoptate în negocieri.
Olguța Vasilescu susține că Ilie Bolojan urmărește să rămână la guvernare până în septembrie
Lia Olguța Vasilescu a afirmat că Ilie Bolojan ar fi schimbat pozițiile politice în funcție de context, cu scopul de a rămâne în funcții executive.
„Singurul lui plan a fost să rămână la guvernare. De asta l-a mințit și pe președinte, i-a spus inițial că va accepta un guvern tehnocrat, după a spus că sunt niște PSD-iști vopsiți pe acolo.
De fiecare dată și-a căutat tot felul de argumente să nu voteze un guvern, pentru că vrea să rămână acolo până în septembrie, deși nu mai are puteri depline. Totuși, poate să semneze niște contracte…”, a declarat Vasilescu.
Sursa: https://www.gandul.ro/politica/olguta-vasilescu-il-critica-dur-pe-bolojan-pentru-dezastrul-economic-si-il-ironizeaza-continua-sa-se-creada-reformatorul-20936373 Declinarea răspunderii !!!
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.

acum 1 ora
19






















English (US) ·
Romanian (RO) ·