Rareș Bogdan pune tunurile pe Bolojan: „Ipocriți și mincinoși mai sunteți”

acum 1 ora 11

Conflictul din PNL se adâncește după schimbarea radicală de poziție a conducerii partidului față de PSD. Europarlamentarul Rareș Bogdan, aflat printre liberalii „pe lista neagră” după ce a susținut învestirea Guvernului Veștea, acuză conducerea lui Ilie Bolojan de ipocrizie și dublu standard, susținând că liberalii au blocat, în urmă cu doar câteva zile, un executiv condus de un premier PNL, pentru ca acum să anunțe că vor vota un guvern minoritar format exclusiv din PSD.

Rareș Bogdan susține că noua strategie a conducerii PNL demontează argumentele invocate în timpul războiului intern declanșat după desemnarea lui Adrian Veștea. Liberalul afirmă că tabăra Bolojan a cerut sancționarea și excluderea celor care au sprijinit un guvern cu premier, vicepremier și cinci miniștri liberali, dar este acum dispusă să asigure voturile necesare învestirii unui executiv condus exclusiv de PSD. În opinia sa, schimbarea de poziție reprezintă o ruptură față de discursul politic din ultimele ...

Sursa: https://www.gandul.ro/actualitate/rares-bogdan-pune-tunurile-pe-bolojan-ipocriti-si-mincinosi-mai-sunteti-20934381

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.