Real Madrid rămâne în Euroligă încă zece ani, deși urmează să apară și NBA Europe

acum 1 ora 11

Potrivit ziarului spaniol Marca, citat de Le Figaro, Real Madrid și-ar fi prelungit angajamentul față de Euroligă pentru zece ani.

Deși curtat de NBA Europe, clubul din capitala Spaniei își va continua aventura în cadrul competiției continentale.

După Panathinaikos, Barcelona, Fenerbahçe, Maccabi, Anadolu Efes, Olimpia Milano, ASVEL, CSKA Moscova, Bayern München, Olympiakos, Baskonia și Zalgiris, Euroliga își asigură prezența Realului Madrid, de 11 ori câștigător al competiției din 1964.

Ziarul spaniol scrie că, în cazul retragerii din competiție, cluburile ar trebui să plătească 10 milioane de euro către Euroliga. O penalizare care ar putea ajunge chiar la 100 de milioane de euro în cazul retragerii după 1 iulie.

Mai mulți responsabili ai echipelor din com...

Sursa: https://www.mediafax.ro/sport/real-madrid-ramane-in-euroliga-inca-zece-ani-desi-urmeaza-sa-apara-si-nba-europe-23760219

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.