Republica Moldova: Doi polițiști au murit, după ce au fost loviți de o mașină

acum 1 ora 10

Potrivit Poliției din Republica Moldova, cei doi polițiști de patrulare activau pe traseul R 6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei.

Aceștia au fost loviți violent de o mașină condusă de un bărbat.

„Ambii polițiști se aflau pe acostament în timpul impactului, în afara autospecialei de serviciu care staționa regulamentar cu semnalele luminoase conectate”, au transmis polițiștii moldoveni.

Cei doi au fost duși la spital în stare gravă.

Ulterior, Poliția a anunțat că cei doi au murit la spital. „Chiriac Mihail s-a stins din viață la vârsta de 29 de ani, iar Dragan Nicolae, la 25 de ani, după ce au suferit traumatisme grave, fiind loviți de un Volkswagen în timp ce se aflau pe acostament lângă autospeciala de serviciu care staționa regulament cu semnalele luminoase conectate”, arată polițiștii.

Cercetările în acest caz continuă.

Sursa: https://www.mediafax.ro/externe/republica-moldova-doi-politisti-au-murit-dupa-ce-au-fost-loviti-de-o-masina-23760348

Citiți întregul articol

Declinarea răspunderii !!!

SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.

Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).

Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.