Trump a anunțat intrarea Americii în Epoca de Aur, la ceremonia care a dat startul aniversării celor 250 de ani de independență
acum 1 ora
5
Bombardiere deasupra Washingtonului, fanfare militare și Donald Trump în plină ofensivă politică. Aşa au dat Statele Unite startul oficial celebrărilor pentru împlinirea a 250 de ani de la Declarația de Independență, într-un eveniment grandios care deschide festivitățile până la aniversarea istorică din 4 iulie. În fața susținătorilor săi, președintele american a transformat momentul într-o demonstrație de forță, cu promisiuni despre Epoca de Aur a Americii și cu mesaje despre conflictul cu Iranul.
Ceremoniile America 250 au debutat la Washington cu survoluri ale avioanelor militare, concerte și un miting între Capitoliu și Memorialul Lincoln. Donald Trump a elogiat moștenirea părinților fondatori și a susținut că Statele Unite intră într-o nouă perioadă de prosperitate și putere, pe care a numit-o începutul Epocii de Aur.
Donald Trump: Nimeni nu mai râde de noi. Acum doi ani, t...
SP1.RO este un agregator automat de știri din România. În fiecare articol, preluat de SP1.RO cu maxim 1000 de caractere din articolul original, este specificat numele sursei și hyperlink-ul către sursă.
Preluarea informațiilor urmăreste promovarea și facilitarea accesului la informație, cu respectarea drepturilor de proprietate intelectuală, conform cu termenii și condițiile sursei (caleaeuropeana.ro).
Dacă sunteți proprietarul conținutului și nu doriți să vă publicăm materialele, vă rugăm să ne contactați prin e-mail la [email protected] și conținutul va fi șters în cel mai scurt timp posibil.